• Slide02
    Ett komfortabelt sätt att resa!
  • Slide01
    Ett komfortabelt sätt att resa!
  • Slide03
    Ett komfortabelt sätt att resa!

Bromarv - Ekenäs

Obsevera annan tidtabell under skollov

Måndag - Fredag

Bromarv 07.00 08.00 09.40 12.00 13.30 16.05
Tenala 07.25 08.30 10.00 12.20 13.50 16.25
Österby gamla vägen 07.40 08.40 10.10 12.30 14.00 16.35
Ekenäs Busstation 07.45 08.45 10.15 12.35 14.05 16.40

Ekenäs - Bromarv

Obsevera annan tidtabell under skollov

Måndag - Fredag

Ekenäs Busstation 10.25 12.40 14.30 15.25 16.45 19.25
Österby gamla vägen 10.30 12.45 14.35 15.30 16.50 19.30
Tenala 10.40 12.55 14.50 15.40 17.00 19.40
Bromarv 11.00 13.15 15.10 16.00 17.20 20.00

Bromarv - Helsingfors - Bromarv

Körs alla dagar, Specialtidtabell för Jul & Midsommar

Måndag - Söndag

Bromarv 09.40
Tenala 10.00
Ekenäs Busstation 10.20
Karis Busstation 10.50
Ingå Busstation 11.15*
Degerby vsk 11.25
Kyrkslätt vsk 11.40
Helsingfors 12.10

Startplattform 16

Helsingfors 17.40
Kyrkslätt vsk 18.10
Degerby vsk 18.20
Ingå Busstation 18.35*
Karis Busstation 19.00
Ekenäs Busstation 19.25
Tenala 19.40
Bromarv 20.00

* Kör via Dal

Hangö - Helsingfors - Bromarv

Obsevera annan tidtabell under skollov

Måndag - Fredag

Hangö 09.15
Ekenäs Busstation 09.50
Karis järnvägsstation 10.10
Karis Busstation 10.15
Ingå Busstation 10.35
Degerby 10.45
Kyrkslätt vsk 11.00
Helsingfors 11.30

Startplattform 16

Helsingfors 12.30
Kyrkslätt vsk 13.00
Degerby vsk 13.10
Ingå Busstation 13.25*
Ekenäs Busstation 14.00**
Ekenäs Busstation 14.30**
Tenala 14.50
Bromarv 15.10
** Bussbyte