• Slide02
    Ett komfortabelt sätt att resa!
  • Slide01
    Ett komfortabelt sätt att resa!
  • Slide03
    Ett komfortabelt sätt att resa!

Bromarv - Ekenäs

Obsevera annan tidtabell under skollov

Måndag - Fredag

Bromarv 07.00 08.00 09.40 12.00 13.30 16.05
Tenala 07.25 08.30 10.00 12.20 13.50 16.25
Österby gamla vägen 07.40 08.40 10.10 12.30 14.00 16.35
Ekenäs Busstation 07.45 08.45 10.15 12.35 14.05 16.40

Ekenäs - Bromarv

Obsevera annan tidtabell under skollov

Måndag - Fredag

Ekenäs Busstation 10.25 12.40 14.30 15.25 16.45 19.25
Österby gamla vägen 10.30 12.45 14.35 15.30 16.50 19.30
Tenala 10.40 12.55 14.50 15.40 17.00 19.40
Bromarv 11.00 13.15 15.10 16.00 17.20 20.00

Bromarv - Helsingfors - Bromarv

Körs alla dagar, Specialtidtabell för Jul & Midsommar

Måndag - Söndag

Bromarv 09.40
Tenala 10.00
Ekenäs Busstation 10.20
Karis Järnvägstation 10.40
Karis Busstation 10.50
Ingå Busstation 11.15*
Degerby vsk 11.25
Kyrkslätt vsk 11.40
Helsingfors 12.10

Startplattform 16

Helsingfors 17.40
Kyrkslätt vsk 18.10
Degerby vsk 18.20
Ingå Busstation 18.35*
Karis Busstation 19.00
Karis Järnvägstation 19.03
Ekenäs Busstation 19.25
Tenala 19.40
Bromarv 20.00

* Kör via Dal

Snabbtur Hangö - Helsingfors - Bromarv

Obsevera annan tidtabell under skollov

Måndag - Fredag

Hangö 09.15
Ekenäs Busstation 09.50
Karis Busstation 10.15
Ingå Busstation 10.35
Degerby 10.45
Kyrkslätt vsk 10.55
Helsingfors 11.25
   


Reguljär från Hangö - Karis
Snabbtur från Karis - Helsingfors

Startplattform 16

Helsingfors 12.30
Kyrkslätt vsk 12.55
Degerby vsk 13.10
Ingå Busstation 13.20
Ekenäs Busstation 13.50*
Ekenäs Busstation 14.30*
Tenala 14.50
Bromarv 15.10
* Bussbyte

Snabbtur från Helsingfors - Dragsvik
Reguljär från Dragsvik - Bromarv

Snabbturs hållplatser i huvudstadsregionen är: Gräsviken, Hanaholmen, Hagalund och Iso Omena